6 İşçi Öldü, 18 İşçi Yaralandı

AKÜ FABRİKASI İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN MİNÜBÜS KANALA YUVARLANDI, 6 İŞÇİ ÖLDÜ, 18 İŞÇİ YARALANDI

Antalya'da dün servis minibüsünün kanala yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada ölü sayısı 6'ya yükseldi. Yaralanan 18 kişinin tedavileri çeşitli hastanelerde devam ediyor.

Antalya'da dün sabah saatlerinde işçileri taşıyan servis minibüsünün gölete yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 8 kişi öldü ve 5 kişi ise yaralandı. Korkunç kaza sonrası akşam saatlerinde Antalya 6.0 büyüklüğünde depremle sallandı.

Son olay ise gece saatlerinde geldi. Dün akşam Burdur-Antalya yolunun 12'nci kilometresinde servis minibüsü, iddiaya göre bir otomobil tarafından sıkıştırılınca Yeniköy Köprüsü'nden kanala yuvarlandı. Bir akü fabrikasının çalışanlarını taşıdığı belirtilen minibüste bulunan 24 kişiden Mustafa Öztürk, Enver Eren, Önder Şahin olay yerinde hayatını kaybetti, 2 kişi kanalda kayboldu. Yaralanan 19 kişi ise çeşitli hastanelerde kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza yerinde yapılan çalışmaların ardından 2 kişinin arama çalışmalarına katılması için olay yerine deniz polisi çağrıldı. Yapılan çalışmalar sonucu sonucu, kaybolan Şaban Özkaya ve Ahmet Bayraklı'nın cesetlerine ulaşıldı. Yaralılardan Ahmet İpek ise tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kazada yaralananlardan bazılarının isimleri şöyle: Minibüs sürücüsü Faruk Akoğlu, Şükrü Öncü, Hasan Hüseyin Çetmez, Mustafa Ak, Erman Erkan, Abdullah Eraslan, Ozan Şahin, Nuri Kabaağaç, Şükrü Çelik, Yalçın İpek, Gökhan Taşan, Yasin Kocatürk ve Ali Yahşi.

Öte yandan, kazanın ardından morga gelenler, cenazeleri beklemeye başladı. Otopsisi ve işlemleri tamamlanan cenazelerden bazıları alındı. Diğer ailelerin bekleyişi devam ediyor. 29.12.2013

URFA UZMAN OSGB LTD.ŞTİ.

Adres

: Merkez Mah.Kazım Karabekir Blv. No:14/12

Telefon : +90 414 347 05 04
Faks : +90 414 347 05 04
E-Posta : info@urfauzmanosgb.com

E-POSTA ABONELİĞİ

URFA UZMAN OSGB yeniliklerinden haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi giriniz
  • Facebook
  • Twitter

© 2014 URFA UZMAN OSGB Her Hakkı Saklıdır. | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Site Haritası

seo